" />

تسترهای کامپیوتر

کارتQPCI چیست و چگونه کار میکند؟

برنامه BIOS هر مادربرد قبل از بوت شدن و نمایش تصویر، تست هائی روی اجزاء و قسمتهای مختلف از جمله کیبرد، رم، کارت گرافیک، CPU و دیگر اجزاء مادر برد  انجام میدهد. چنانچه یکی از این موارد دارای ایراد جزئی و یا کلی باشد – بسته به نوع آن – مادربرد هنگ کرده و از ادامه عملیات باز میماند. کارت QPCI که درون یکی از اسلاتهایPCI نصب میگردد، با نمایش یک کد دورقمی HEXکه در آغاز هر قسمت از تستهای مادربرد صورت میپذیرد، مرحله ای را که مادربرد در آن متوقف شده نشان میدهد. بوسیله تطبیق این کد با جدول مربوط بهBIOS  مادربرد موردنظر مانند: AMI-AWARD-PHOENIX-INTEL و … میتوان اشکال سیستم را تشخیص داد.

کارت QPCI بر روی کلیه مادربردها قابل نصب بوده و کد خطای مادربردهای جدید به جدول سایت مربوطه اضافه میگردد و در سایت www.qpci.com  به سهولت قابل دستیابی است.

DCF 1.0

ویژه گیهای کارت QPCI:

– نمایش صحت ولتاژهای پاور و مادربرد
– تست سیگناهای Clock , Reset مادربرد
– نمایش خطای مادربرد با کدهای دورقمی
– قابل استفاده در کلیه مادربردهای دارای اسلات PCI
– قابلیت تشخیص CPU , Bios های معیوب
– به همراه راهنمای فارسی و CD اطلاعات Error انواع مادربرد

لطفا جهت اطلاع از قابلیت های دستگاه به سایت www.qpci.com مراجعه فرمائید.

قیمت: ۷۵,۰۰۰ تومان

______________________________________________________________________

آیا میدانید؟

ضرر احتمالی ناشی از سوختن قطعات هنگام مونتاژ سیستم و یا تعویض پاور تا چه میزان است؟!!

گارانتی قطعات هنگام سوختن در اثر اتصال پاورهای خراب از بین می‌رود. و به اصطلاح چیپ آنها ’خال‌ ‘ می‌زند!

آیا شنیده‌اید؟

یک پاور خراب می‌تواند تمام قطعات را یکباره بسوزاند.

image1356

 

دستگاه تست پاور چیست و چگونه کار می‌کند؟

این دستگاه جهت تشخیص و اندازه‌گیری ولتاژهای خروجی‌ پاور کامپیوترمورد استفاده قرار می‌گیرد.چنانچه در هنگام اسمبل کردن سیستم و یا هنگام تعمیرات از سالم بودن پاور مطمئن نباشید احتمال سوختن قطعات اصلی کامپیوتر وجود داشته و همانگونه که مطلع هستید خرابی در اثر ولتاژهای خارج از استاندارد باعث از بین رفتن گارانتی قطعات می‌گردد. به همین سبب استفاده از تستر قبل از اتصال پاور به سیستم برای ایمنی قطعات کاملاً ضروری است.

این تستر برطبق استانداردهای EU,IEC60950,EN60950,UL60950  عمل نموده و با تست ولتاژهای خروجی پاور و قرار دادن بار اهمی روی پاور اطلاعات کاملی از ولتاژهای ساخته شده می‌دهد. در هنگام آزمایش چنانچه ولتاژ خروجی کمتر ویا بیش از مقادیر استاندارد  باشد رنگ  LEDمتناظر با ولتاژ مربوطه تغییر می‌کند.

ایرادهائی که در اثر اتصال پاور معیوب ممکن است بوجود آید شامل موارد زیر است:

–  عدم کارکرد صحیح سیستم ، بوت نشدن ، ریست کردن و هنگ کردن در زمان کار هنگامی که یک یا چند خروجی کمتر از مقادیر تعیین شده باشند.

–  سوختن قطعات اصلی شامل مادر برد، CPU ، رم ، کارت گرافیک ، مودم وکارتهای جانبی دیگر هنگامی که یک یا چند خروجی بیشتر از مقادیر تعیین شده باشند.

 

قابل اتصال به کلیه پاورهای (ATX (20Pin & 24Pin connectors

 

قیمت: ۱۰۰,۰۰۰ تومان